Категорії розділу

Цікава інформація [16]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 206

Друзі сайту

Статистика

Четвер, 15.11.2018, 22:36
| RSS
АГЕНЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ "ЛАУРА"  
Головна
Каталог статей


Головна » Статті » Цікава інформація

Визначні місця Німеччини

   Берлін - перші поселення на території сучасного Берліну з’явилися приблизно 10 тис. років назад, близько 700 року до н.е. тут розселилися древнегерманські племена, а в VI-VII ст. н.е. з’явилися західнослов’янські племена, які і дали сучасну назву міста. Перерахувати всі визначні пам’ятки німецької столиці дуже складно - весь історичний центр міста, по суті, є збори історичних, культурних і архітектурних пам’ятників, втім, що сильно постраждали за часів бомбардувань і штурму Берліна 1945 р. Візитною карткою міста є величні Бранденбургськіє ворота (1788-1791 рр.) з контрольно-пропускним пунктом ” Чарлі ” - одним з символів "холодної війни” (зараз перетворений на музей), біля західної стіни якого збережена ділянка сумно знаменитої ”Берлінської стіни ", що розділяла місто в період "великого протистояння”. Довжина стіни складала близько 155 км. (43,1 км. доводилися безпосередньо на місто), а висота досягала 4,1 м.  Оснащена 293 сторожовими вежами, 57 бункерами і довготривалими вогняними крапками, обплетена багатьма сотнями кілометрів колючого дроту і обмежена 100-метровою смугою відчуження, ця стіна перетворилася на символ розділення Німеччини й була буквально зметена демонстрантами при об’єднанні країни, а її уламки перетворилися на сувеніри. Дуже привабливі ті, що дивом уціліли в пожежах Другої світової війни собор Св. Хедвіга (1747-1773 рр. ), будівля Арсеналу (1695-1706 рр. ), собор Св. Миколи в готичному стилі (XIV ст.), найбільший в світі Берлінський зоопарк , будівля Цойгхауза (сьогодні тут розташований Німецький історичний музей), готична церква Марієнкирхе та ін. Практично наново були відбудовані такі знамениті пам’ятники міста, як Німецька державна опера, Рейхстаг (1884-1894 рр. ), вулиця Унтер ден Лінден , замок Бельвью (1785 р. ), Кайзер-вільгельм-кирхе , замок Шарлоттенберг (XVII-XVIII ст. ) і цілі квартали класичних будівель XVIII-XIX ст. Безліч нових споруд додали місту неповторна сучасна зовнішність - Берлінська телевежа (365 м.), ботанічний сад славиться своєю обширною колекцією  , комплекс пам’ятників загиблим радянським солдатам - Трептов-парк, Ханзафіртель, театр дес Вестенс, міська бібліотека, міжнародний конгрес-центр, Філармонія, Європа-Центр, Берлінська Зелена Естрада та ін.

  Бремен (входить разом з м. Бремерхафен у федеральну землю Тягарів як окреме місто) лежить на берегах р. Везер і відомий як одне з найдавніших міст країни. Центром Бремена вважається стара Ринкова площа з ратушею (1405-1410 рр. ) і собором Св. Петра (XI ст. ), тут-же знаходиться будівля міського парламенту (1966 р. ), побудоване замість зруйнованого вщент англо-американськими бомбардуваннями старого парламенту, а також. що дивом збереглися середньовічні бюргерські будинки і символ міста - 10-метрова скульптура Роланда (1405 р.). Визначними пам’ятками Бремена також є великий Бременський собор (XI-XIII ст. ) і стара вулиця Шнервіртель.

  Гамбург лежить на берегах р. Ельба в 110 км. від місця впадання її в Балтійське море. Це найбільший морський і четвертий по величині річковий порт Німеччини, одна з кращих якірних стоянок на Балтиці й великий яхт-центр країни. Напевно, жодне інше місто Європи не має такої кількості критих вулиць і пасажів, які починаються прямо від торгового центру міста, - Гамбургського двору . На всю Європу знамениті пасажі "Хансевіртель”, "Гергоф”, "Гансемаркт” і "Нойе Гансемаркт” .

   Баварія - найбільша й сама відвідувана туристами земеля Німеччини. Ця територія славиться різноманіттям своєї природи - саме тут тягнуться знамениті Баварські Альпи, лежить безліч живописних озер ( Кимзєє, Штарнбергерзєє, Аммерзєє і західна частина Боденського озера ), обширні альпійські пасовища , ліси і безліч річок. Саме тут розташований унікальний національний парк "Баварський ліс”.

 Мюнхен - найбільше місто Баварії. Тут знаходиться Музей Іграшок. В околицях Марієнплатц знаходяться такі відомі пам’ятники міста, як церква Петерскірхе (XI ст.), живописний природний ансамбль Англійського саду , пішохідна зона та головна шоп-вулиця міста - Нойхаузер Штрассе, вулиця Таль, Площа Правосуддя і старий ботанічний сад. Ще одна визначна пам’ятка - найвідоміша і найстаріша мюнхенська пивна - Хофбройхаус (ХII ст.), розташована в самому серці міста, в містечку Платцль.

 Нюрнберг - найкрасивіший вигляд на старе місто відкривається з Фюрстерськіх воріт - кільце стін Штадтмауера (XIV-XV ст. ) з безліччю воріт і башт, "старе місто” сторони Лоренц і замків. Вхід в старе місто відзначають "Королівські ворота” (”Кенігстор”) з величезною оглядовою баштою, від якої відходить найстаріша вулиця міста, - Кенігштрассе, на якій лежать церква Св. Березня, Німецький національний музей (найбільший музей мистецтв, культури і історії всіх німецьких країн, заснований в 1852 р. ) і церква Св.
Лоренца
- найбільша церква Нюрнберга (XIII-XV ст.). Обов’язково слід побувати в знаменитих баварських палацово-паркових ансамблях, розташованих у живописних куточках краю. Найвідоміші з них - колишня літня резиденція баварських королів - замок Німфенбург, "казковий” замок Нойшванштайн поблизу австрійського кордону, стилізований під середньовічну фортецю замок Хоеншвангау, замок-палац Ліндерхоф (1869-1879 рр.) з дивовижним парком , Мавританським павільйоном і Храмом Венери , а також Херренкимзєє .

  Саксонія - земля в передгір’ях Рудних гір на південному сході країни. Краса ландшафту, химерні форми рельєфу, окультурені ліси й десятки живописних старовинних міст привертають в ці краї тисячі туристів.

   Дрезден - столиця і перлина Саксонії. В результаті англо-американських бомбардувань в ніч з 13 на 14 лютого 1945 р., Дрезден був практично стертий з лиця землі, але сьогодні він поступово повертає собі славу світового культурного центру. Відкрита в 1854 р. Дрезденськая галерея , чиї скарби щасливо уникнули жахів бомбардувань в скельних галереях довколишніх гір, здобула славу однієї з багатющих колекцій миру.

   В 15 км. від Дрездена знаходиться знаменита Мейсенськая мануфактура - батьківщина європеського білого фарфору. У відкритому для публіки демонстраційному залі підприємства виставлено більше 4 тис. експонатів, що розповідають про історію цієї знаменитої торгової марки. Можна зробити будь-який вид екскурсії в навколишні Рудні гори, що отримали за свої живописні ландшафти ім’я ” Саксонської Швейцарії ".

   Лейпціг - тисячі туристів привертають Цитадель (XIII ст.), знаменита церква Томаскірхе (церква Св. Томаса, XIV-XV ст.), гігантський пам’ятник Фолькерсшлахтденкмаль (”Битва народів”, 1898-1913 рр. ), зведений на честь солдатів (у тому числі й 22,6 тис. російських воїнів), полеглих в битві з армією Наполеона при Лейпцігу в 1813 р., найстаріша й найбільша церква міста - Николайкірхе (Св. Миколи), відновлений центр міста зі знаменитим торговим пасажем Медлер і Шпеккс Хоф, православна церква на згадку про загиблих російських та українських солдатів (XIX століття), всесвітньо відома Картинна галерея, стара Ратуша і зоопарк.

  Нижня Саксонія, яка займає північно-західну частину країни, - один з головних центрів туризму країни. Тут, на побережжі Північного моря, знаходиться безліч природних парків, великих ділянок боліт, живописні Східно–фризькі острови, а на півдні - красиві ландшафти Везергебірге, Оснабрюккер Бергланда, Лаппвальда, Дейстера, Зюнтелья, Ітха, Хильса і Золлінга.

  Столицею Нижньої Саксонії є стародавній Ганновер (”місто на високому березі”), що вперше згадується в хроніках 1150 р. - місто міжнародних виставок, парків і оригінальної архітектури. Найцікавішими визначними пам’ятками міста є прекрасний барочний сад в Херренхаузен (1666-1714 рр. ), чий величний замок був зруйнований бомьардіровкамі, але збереглися оранжерея і галерея, а також Колона Ватерлоо (46 м. заввишки, 1832 р.), штучне озеро Маші , центральний вокзал Гауптбанхоф, Оперний Театр, красива головна площа міста - Крепке, на якій розташована знаменита "Роза вітрів”. У міських музеях зібрані прекрасні колекції витворів мистецтва - Шпренгель Музеум славиться зібранням творів 1900-1930-х рр., Кестнермузеум (1889 р.) - зборами античного мистецтва і ремісничих виробів, а Музей Нижньої Саксонії - дуже багатими зборами історичних раритетів, природно-історичною колекцією і величезним відділом живопису та скульптури.

  Тюрингія розташована на стику найважливіших транспортних шляхів, тут відвіку розвивалися торгівля і ремесла, особливе виготовлення чудової оптики, знаменитої синьої фарби та зульська збройна справа. На початку XIX ст. Тюрингія була духовним центром Німеччини й Європи - тут жили Мартін Лютер, Шиллер, Лист і Гете, народився Іоганн Себастьян Бах і процвітала освіта. Хоча столицею Тюрингії є Ерфурт, велика частина туристів прагне в місто Айзенах на р. Херзель. Тут розташовані знаменитий замок Вартбург (XI ст.), побудований на висоті 190 м., оточена старовинними фахверковимі будинками Ринкова площа, церква Св. Георгія (1180 р. ), Ратуша (1596 р. ),  церква Св. Миколи (XII ст. ), заводський музей фірми ” Опель ", будинок-музей і пам’ятник Мартіну Лютеру , музей Іоганна Себастьяна Баха з виставкою старовинних музичних інструментів і церква Св. Анни (XV ст. ).
   У "місті мистецтв” Веймар , де була проголошена перша демократична республіка на німецькій землі, останні 57 років життя прожив великий Гете, тут він і похований в одному саркофагу з Шиллером. З будь-якого міста землі Тюрингія організовуються піші та кінні екскурсії по живописних місцях Тюрингського лісу, що надихнув багато німецьких поетів на створення романтичних творів, також тут безліч риболовецьких баз і центрів водного спорту.

  Штуттгарт - тут розташовувався княжий двір. Зараз місто, менше інших, які постраждали від бомбардувань, славиться численними визначними пам’ятками. Цікавими є Головний залізничний вокзал з 58-метровою баштою, замок Алтес Шльосс, Академічний сад , стара і нова будівлі Ландтагу, парк Шльоссгартен з планетарієм Карл-цейсс-планетаріум, вулиця магазинів Кенігштрассе, палац Кенігсбау (1856-1860 рр.), колона Вільгельма I (1841 р.), відреставрований замок Нойе Шльосс (1746-1807 рр.) і заново відбудована будівля Міської Галереї .
   Обов’язково варто відвідати площу Шльоссплатц, будівля Вайсенхофзідлунг, музеї компаній Мерседес-бенц, Порше і Лінден, зоологічний і ботанічний сад Вільгельма, першу в світі Штутгартськую телевежу з металлобетона, замок Солітюд, церква Штіфтскірхе і відому Галерею Баден-вюртемберга - одне з найважливіших зібрань творів мистецтв в Німеччині.

   Столиця Шварцвальда - красиве старовинне місто Фрайбург, знаменитий своїм парком розваг "Європа Парк” - самим відвідуваним туристичним атракціоном Німеччини. У "Європа Парк” до послуг відвідувачів більше 100 різних атракціонів і різноманітних шоу, залізничний "тур навколо Європи” на монорельсовому екскурсійному потягу, одна із старих фортець Європи - замок Бальтасар (1442 р.), Царство Динозаврів.

  Майнц - столиця горбистої землі Райнланд-пфальц. Основні пам’ятники міста - музей Гутенберга , Кафедральний собор , середньовічний феодальний маєток, палац тевтонського ордену (1627-1752 рр.), в наші дні - Парламент Рейнланд-пфальца) і Центральний Романсько-німецький музей. Місто також знамените своїм традиційним Карнавалом, багатовіковими традиціями обробки коштовних каменів (регіон Ідар-оберштайн) і одним з найбільших виноградників Німеччини. Неподалік розташовані лісові масиви Пфальцер Вальд (найбільший лісовий регіон Німеччини) і Вестервальд, красивий гірський масив Айфель і лікувальні джерела .

  КОБЛЕНЦ , розташований в місці злиття Рейну і Мозеля, привертає гостей середньовічним центром старої частини міста, готичними церквами Св. Кастора (IX-XII ст. ), єзуїтською церквою і коледжем (XVII ст. ). Одна з відомих визначних пам’яток міста - середньовічний Мозельській міст (XIV ст. ), а також замок Кобленц (XVIII ст. ), театр і численні музеї . У Еренбрайтштайні , передмісті Кобленца, знаходиться місце паломництва Аренберг з монастирем Ротер Хан, стара фортеця, в якій зараз розташувався музей і безліч громадських організацій, а також притулок Св. Долі з Тріра. Нойвід цікавий замком фон Вид (1648 р. ), парк якого досягає в довжину 2 км. і перетворений на прекрасний ботанічний сад.

  Північна Рейн-Вестфалія, яка лежить на заході країни, є промисловим і політичним центром країни. Столиця землі, Дюссельдорф, - центр мистецтва й політики, місце зосередження головних офісів багатьох крупних банків і компаній країни, а також місто мистецтва, моди, конгресів і виставок. Центром міста вважається його стара частина - Альтштадт, де зосереджена велика кількість старих будівель, затишних барів і ресторанів, елегантних магазинів і невеликих бутиків.

   Кьольн виник на місці римського поселення "Колоніа”, від якого і отримав своє ім’я. Символ міста - готичний Кьольнський собор (1248-1880 рр.) з двома шпилями заввишки по 157 м., прекрасними вітражами і гробницями трьох волхвів, що принесли дари немовляті Ісусові.

   Стародавній Бонн, колишня столиця ФРН, ділиться на три основні історичні райони. Центр міста лежить навколо собору Мюнстер (XI-XIII ст. ) і живописною старою Ринковою площею (”Марктплатц”) з міською ратушею (1782 р. ), і славиться безліччю старих будівель, а також будинком, в якому народився Людвіг ван Бетховен, і своїм Університетом - одним із старих в Європі. На площі перед собором стоїть дар Ф. Листа - пам’ятник Бетховену (1845 р. ). Тут розташований і один з найраніших римських портів на Рейні - в 1989 р. йому виповнилися 2 тис. років.
   Від площі Бундесканцлерплятц до Годесбергер-алеї тягнеться ціла низка по-своєму красивих урядових будівель - будівля Бундестагу (1950 р. ), вілла Хаммершмідт (колишня резиденція президента ФРН), палац Шаумбург (резиденція федерального канцлера) і палац Поппельсдорф з ботанічним садом.

   Вісбаден , виник на місці римського поселення, збудованого на знаменитих термальних джерелах долини Рейну. Зараз місто є найбільшим бальнеологічним центром Німеччини - тут активно використовуються лікувальні властивості 27 гарячих джерел. Цікаво відвідати замок Бібріх (1698-1721 рр.), колишній замок герцогів Нассау (1837-1843 рр.), оглянути красиві адміністративні будівлі, будинок термальних джерел з колонадами (1905-1907 рр.) і Національний театр , в якому щорічно в травні проходить грандіозний міжнародний фестиваль.

   Франкфурт - на - Майні - найбільше місто регіону, "місто хмарочосів і банків”, найважливіший економічний центр Німеччини і Європи. Заслуговують уваги Стара опера, Архітектурний Музей, Музей Опель, Музей кіно, природний музей Зенкенберг, міські галереї , чудовий інститут мистецтва Кунстінстітут , гігантські теплиці Саду Пальм, зоопарк і Німецький музей шкіри.

   По всій Німеччині розкидані тисячі красивих середньовічних замків - Райнфелс (1250 р. ), Сунек (1010 р., в XIII ст. сумно відомий центр лицарів-грабіжників), Райнек (1832 р. ), Райхенштайн, Райнбрайтбах, Айнбрайтбах , колишній королівський двір Лойсдорф - замок з чотирма баштами, розвалини фортеці Роландзек, Штольценфельс ( XIII ст., відбудований наново в 1836-1842 рр. ), Ланек (XIII ст.), два величних, але зруйнованих замки - Штерренберг і Лібенштайн (XI і XIII ст.) у Камп-борнхофен, замок Марксбург і багато інших.

Джерело: country.alltravels.com.ua

Категорія: Цікава інформація | Додав: Alla (07.01.2011)
Переглядів: 10191 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018