Категорії розділу

Цікава інформація [16]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210

Друзі сайту

Статистика





П`ятниця, 26.04.2024, 01:37
| RSS
АГЕНЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ "ЛАУРА"  
Головна
Каталог статей


Головна » Статті » Цікава інформація

Звичаї та звички німців

  Життя в Німеччині починається зі сходом сонця і закінчується із заходом. Маленьких дітей зазвичай укладають спати в 19.00 після передачі Sandmann (німецький аналог "На добраніч, малюки!”). І звичка рано лягати, як правило, зберігається на все життя. Тут не прийнято дзвонити увечері після 21 години. А ось вранці вже в 7-8 годин (у буденний день) це цілком доречно. За винятком вихідних.
   Украй дбайливо відносяться німці до свого житла. Спочатку батьки самі прикрашають дитячі кімнати, причому дуже багато що роблять своїми руками, а потім учать цьому малюків. Адже будинок - єдине місце, де можна розслабитися і де дуже хочеться відчувати себе комфортно.
Як правило, молоді батьки живуть окремо, і діти звикають до визначеної, батьківської, моделі виховання.
  Молоді батьки, звичайно, дуже трепетно відносяться до своїх чад, але надмірною опікою не грішать. Дуже поширено носіння дитини в "сумці-кенгуру”. Немовля, якого, як здається, тільки що принесли з пологового будинку, спить, а мама спокійно прогулюється по супермаркету - це звичайна картина для Німеччини. Дитину з народження привчають до того, що у мами є інші справи, так що треба самому вчитися справлятися з труднощами.
   У Німеччині не прийнято залишати дитину на піклування бабусі й дідуся, а якщо це відбувається, то цілком природно запропонувати їм певну суму.
   Багато німців відселяють своїх дітей, як тільки їм виповняться 16 років, і діти з тих пір живуть окремо. Як саме живуть - їх може навіть не цікавити (хоча це індивідуально, але нікого таке не здивує). Якщо діти захочуть відвідати батьків, то їм можуть призначити певну годину, раніше якої приходити не прийнято. Їх можуть навіть не пустити в будинок, і на це не прийнято ображатися.
   Але і батьки, постарівши, зазвичай не живуть разом з дітьми. Доживаючи свій вік окремо, вони нерідко, якщо вистачає грошей, переїздять в (по-нашому) будинок престарілих, де їх можуть утримувати, приймаючи в обмін їх пенсію. "Задоволення” це не з дешевих, і буває, що із-за подорожчання життя пенсії починає бракувати зі всіма витікаючими звідси наслідками.
   У Німеччині дуже високо цінуються сімейні традиції, хоча молоді люди прагнуть бути самостійними, і вважається поганим тоном залежати від батьків. Поважаються сімейні свята, особливо Різдво, коли під батьківським дахом збирається вся сім’я.
   На відміну від українців, німецький народ є дуже економним і обачливим. Про фінанси не прийнято говорити ні в якому контексті, це особиста справа кожного. Дітям видають дуже мало кишенькових грошей, навчають економити кошти, якщо ті хочуть купити щось серйозне.
   З самого початку трудової діяльності вони починають відкладати гроші на старість. Стільки, скільки можливо. Тому, якщо не трапиться ніяких несподіванок, вони, крім звичайної пенсії, в старості мають ще спеціальну, накопичену за все життя. Часто це дуже немало, і по всьому світу подорожують немолоді й дуже немолоді люди, що дозволяють собі багато що з того, в чому, можливо, відмовляли собі все життя.
   Любов до подорожей - в крові у німців. Якщо припустити, що буде підведений підсумок по кількості іноземних  туристів в світі, то німцям напевно буде віддано перше місце. Вони вважають за краще відвідувати всілякі екзотичні країни. Часто можна зустріти мандрівного поодинці німця в якій-небудь глухій глибинці Китаю, такій дрімучій, що зі всіх благ цивілізації там навряд чи знайдеш старенький трактор.
   Німці, як правило, роблять знімки і складають докладний звіт про свої подорожі. Згодом цим пригощають гостей на затишних вечірках в рідній Німеччині.
   Навпаки, розвинені країни, Сполучені Штати Америки, наприклад, або Франція, не дуже привертають романтичних, але практичних німців - нецікаво і дорого там подорожувати. Втім, чисте німецьке паломництво до Парижа і Євродіснейленд виглядає як дво- або триденна подорож на автобусі.
   Пунктуальність і порядок у всьому - відмінна риса німецького народу. "Спізнюватися не можна”, - вселяється з раннього дитинства. У Німеччині не прийнято чекати навіть 5 хвилин, не кажучи вже про "джентльментських” п’ятнадцяти, звичних для України.
   Пунктуальність німців така, що в маленькому місті (на зразок одного з наших українських), де по вулицях проходить добре якщо одна машина за 10 хвилин, вам не дозволять перейти вулицю на червоне світло. На пустинній вулиці дисципліновані німці стоятимуть перед переходом і чекатимуть зеленого світла. І дуже здивуються, коли наші українці за звичкою йтимуть, як захочеться.
   А на велосипеді - їх улюбленому засобі пересування по вулицях маленьких містечок - вони їхатимуть по спеціально зроблених доріжках, і ніяк інакше. Окрім наших тротуарів і мостових, там всюди мощені акуратною плиткою (часто кольоровою) доріжки між тротуаром і мостовою. По ним належить ТІЛЬКИ їхати на велосипеді, а зовсім не ходити. Звичайно, навіть в тому випадку, якщо велосипедів навколо немає на відстані в декілька кілометрів. Такі вже вони педанти.
   Німці достатньо закриті люди, так що при розмові треба прагнути не наближатися до них особливо близько, щоб фізично не вторгатися в так звану приватну зону. І хоча вони вважаються стриманою в емоціях нацією, при зустрічі, навіть з не дуже близькими друзями, вони цілком можуть почати обніматися і навіть цілуватися.
   Також в Німеччині не люблять всього, що порушує звичний перебіг життя. Незапланований візит в гості вважається неприпустимим. Німці можуть не напоїти гостя чаєм: "Ми цього не планували”. Маленьким дітям з народження заводять Terminkalender (щоденник), куди записують всі намічані візити, і дитина, опановувавши грамоту, звикає будувати своє життя згідно розкладу.
   Нерідко говорять, що у німців не прийнято влаштовувати пізні вечірки. У молодого покоління це не так. Запросити гостей години на 8-9 вечора вважається цілком нормальним.
   Німцям властиві уважність і делікатність. Від німецьких друзів ви вчасно отримаєте дуже теплі поздоровлення до всіх свят. У німців прийнято дарувати один одному приємні милі дрібниці, причому необов’язково купувальні. Це може бути яка-небудь забавна відкриточка або витончена дрібниця, що нагадує саме вам щось важливе.
Німці все роблять докладно і раціонально, на все знаходиться пояснення.
   Усебічність і раціоналізм німців знайшли віддзеркалення і в мові, яка в своїх граматичних конструкціях не допускає ніякої невизначеності. Вона описує будь-які нюанси послідовності дій як в минулому, так і в майбутньому часі.

Джерело: history.rin.ru

Категорія: Цікава інформація | Додав: Alla (07.01.2011)
Переглядів: 4944 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024