Категорії розділу

Цікава інформація [16]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210

Друзі сайту

Статистика





П`ятниця, 29.03.2024, 17:54
| RSS
АГЕНЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ "ЛАУРА"  
Головна
Каталог статей


Головна » Статті » Цікава інформація

Визначні пам'ятки Австрії

Дюрнштайн

В наші дні Дюрнштайн більше знаменитий музеєм вина і лише розвалини фортеці нагадують про його багату подіями історію, тісно переплетену з легендою . Повертаючись з третього хрестового походу англійський король Річард Левове Серце потрапив до рук свого злого ворога, австрійського герцога Леопольда V. І в грудні 1192 року був ув’знений у замку Кюнрінгенбург. Найвідоміший з в'язнів замку провів в Кюнрінгенбурзі більше року.


Важко було знайти в Європі англійського короля, але його піддані обходили місто за містом, фортецю за фортецею. І нарешті, о радість!, з одного вікна донеслася пісня, яку виспівував Річард.
У 1194 році Річард Левове серце був викуплений у герцога Леопольда за величезні на ті часи гроші – 150 000 марок сріблом і звільнений. На ці гроші практичний герцог спорудив фортеці в Еннсі, Хайнбурзі і Вінер Нойштадті, а світова культура збагатилася легендами про короля Річарда, його вірного пажа Блонделе і «принца злодіїв» Робін Гуда.


Якщо дивитися на містечко зі сторони річки, то на тлі порослої лісом скелястої гори з руїнами замку впадає в очі синьо-біла башта з годинником, рясно декорована ліпними прикрасами. Це башта приходської церкви Маріе-Хіммельфарт (1721-1725рр.), що стала символом міста. Цей прекрасний зразок бароко – архітектурна домінанта ансамблю монастиря августинських каноніків.



Клостернойбурґ

За часів Римської імперії на місці сучасного Клостернойбурга знаходилася фортеця Астуріс. Заснування міста пов'язане з ім'ям маркграфа Леопольда III з династії Бабенбергів, який в 1113 році велів збудувати новий замок і переніс в нього свою резиденцію. В цей же час був заснований монастир августинців.


Місто, що виросло навколо замку і монастиря, отримало ім'я Нойбург (нове місто). В результаті повені і зміни русла Дунаю в 1218 році, частина міста, що примикає до ринку (Kor), опинилася на іншому березі річки і отримала ім'я Корнойбург, тоді як місто коло монастиря (Kloster) стало називатися Клостернойбург. У 1298 році Клостернойбург отримав права міста.


Клостернойбург також служив резиденцією Леопольду VI. Після канонізації в 1485 році засновника міста і монастиря Леопольда III, монастир міста став національною австрійською святинею. У XV—XVI століттях абатство перетворилося на великий релігійний, культурний і науковий центр.
Монастир Клостернойбурга був відомий виготовленням прекрасних для свого часу географічних карт, а також мав в своєму розпорядженні одну з кращих в німецькомовних землях бібліотеку. Після розпаду Священної Римської імперії на початку XIX століття Клостернойбург у складі Австрії. З 1938 по 1954 місто входив до складу Відня.


Мельк

У долині Вахау, в містечку Мельк, знаходиться найбільший в Європі бенедиктинський монастир, що діє. Його споруди велично підносяться над річкою. Монастир цей не тільки велична споруда епохи бароко, але і пам'ятник історії Австрії, духовний і культурний центр країни ось вже більше тисячі років. Спочатку на цьому місці була фортеця Фельзенбург володарів Австрії з роду Бабенберг. Вони збирали тут реліквії, привезені з військових походів. Бабенберги не тільки уподобали цю місцевість для мешкання, але тут вони знаходили і місце вічного спокою.


У 1089 році в Мельку на високому дунайському березі маркграфом Леопольдом II був заснований бенедиктинський монастир. У XII столітті при монастирі почала працювати школа, було закладено початок великої бібліотеки, яка не тільки збирала, але і створювала цінні рукописи. Книги з природознавства та гуманітарних наук, а також музична література є не тільки інтелектуальним багатством монастиря. Ним можна захоплюватися і естетично під час екскурсії по величних залах із стелажами прекрасних книг, над якими колись трудилися ченці. У 1113р. сюди були привезені мощі Святогго Коломана, що став пізніше святим покровителем Австрії – він пішов на мученицьку смерть, але не видав таємниці сповіді.


У XIV столітті монастир був оточений кріпосними стінами, а велика частина нині існуючих будівель споруджена на початку XVIIIст. у стилі бароко. Розміри монастиря вражають: площа 17,5 тис. км², довжина південної стіни 362м, 1888 вікон, висота куполу 64м. Головна споруда – монастирська церква, що вважається найкрасивішою церквою на північ від Альп. Не менше враження справляє розкішна монастирська бібліотека, прикрашена фрескою. У її фондах близько 100 тис. одиниць зберігання, зокрема 1888 рукописів і 750 книг, надрукованих до 1500 році.


Приїжджаючи в Мельк зовсім не обов'язково занурюватися в далеке історичне минуле. Задоволення принесе і споглядання сьогодення, яке втілене в прекрасному відреставрованому барочному палаці, де розташований монастир, в залитому сонцем парку з незліченними висадками троянд та інших декоративних рослин, в садовому павільйоні, який спланував і розписав Бергль. А тутешнім липам, які так солодко квітнуть на початку літа, виповнилося 250 років.


Категорія: Цікава інформація | Додав: Alla (08.01.2011)
Переглядів: 1803 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024