Категорії розділу

Цікава інформація [16]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210

Друзі сайту

Статистика





Середа, 24.04.2024, 02:35
| RSS
АГЕНЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ "ЛАУРА"  
Головна
Каталог статей


Головна » Статті » Цікава інформація

Загальні відомості про США

Загальні відомості про США

Клімат та географія

CШA займають площу 9,36 млн. кв. км і простягаються від Гавайських островів до Аляски на 5000 км і на 2900 км від Мексики до Канадського кордону, омиваються двома океанами: на заході - Тихим океаном, а на сході - теплими водами Атлантичного. Під впливом цих факторів кліматичні умови різних регіонів країни істотно відрізняються один від одного. Так, коли взимку на півночі країни випадає сніг, в Майамі триває пляжний сезон, Сан-Франциско ж називають містом вічної весни - температура повітря тут цілий рік коливається в межах 13-20 градусів Цельсія.

Столиця - Вашингтон, округ Колумбія. Місто розташоване на сході країни, було засноване в 1790 році.

Часовий пояс

Різниця в часі між Києвом і Нью-Йорком складає мінус 7 годин. Час доби ділиться на дополуденні - з 0 до 12 год (am - ante meridiem) і післяполуденні - з 12 до 24 год (pm - post meridiem). Так, замість 15:00 зазвичай пишуть 3:00 pm

Правила в'їзду в країну

Для в'їзду на територію CШA необхідна віза. У літаку Ви отримаєте для заповнення бланк американської митної декларації та імміграційну картку (форма I-94).

Митні правила

При ввезенні в США більш, ніж 10000 доларів готівкою, сума повинна бути внесена до декларації.
Необхідно мати на увазі, що в Сполучені Штати заборонено перевезення будь-яких продуктів харчування. На одного дорослого дозволено провозити 200 сигарет, або 50 сигар, або 2 кг тютюну, 1.1 л спиртного.
Співробітник імміграційної служби прикріпить до Вашого паспорту відривний талон від білої імміграційної картки I-94, який обов'язково потрібно зберігати до кінця поїздки: перед виїздом з країни його вилучає митна служба, і саме по ньому визначається, що Ви залишили територію CШA.
Якщо в багажі немає нічого, що може привернути інтерес американських митників, можна скористатися "зеленим коридором" ("Nothing to Declare"). Тим не менше, заповнену декларацію все одно доведеться здати працівникам митниці.

Страхування

Медичні послуги в США оплачуються відразу готівкою або кредитною карткою. Зважаючи на високу вартість медичного обслуговування розумно перед поїздкою укласти договір про страхування. У подорож по CШA рекомендується взяти з собою лікарські рецепти, оскільки дуже багато медикаментів продаються в американських аптеках (pharmacy і drugstore) тільки за наявності рецепту. А ще краще взяти з собою всі необхідні на період поїздки ліки, оскільки часто приймаються тільки рецепти, виписані місцевим лікарем. Аптека Kaufmann Pharmacy за адресою Lexington Ave./50th St. в Нью-Йорку працює цілодобово. Tel.: (212) 755-2266.

Гроші

Національна валюта - долар CШA. Коротке позначення $ - ставиться попереду вказаної цифрами суми. У ході купюри наступного номіналу $ 1, $ 2 (відносно рідко зустрічається купюра і, як кажуть, приносить щастя), $ 5, $ 10, $ 20, $ 50, $ 100, $ 500, $ 1000. Монети бувають: 1 цент, 5 центів ("нікель"), 10 центів ("дайм"), 25 центів ("куотер", використовується як жетон у телефоні-автоматі), 50 центів ("халф-долар") і, практично не зустрічаються, гарні великі монети номіналом 1 долар.
Для поїздки в США зручно мати кредитну картку.

Дорожні чеки (American Express), краще купюрами подрібніше (20 $, 50 $) - їх приймають в усіх магазинах і в більшості ресторанів, а здачу дають готівкою.Також обов'язково потрібно мати доларів 100 готівкою дрібними купюрами. Перевірте в своєму банку, чи працює ваша кредитна картка на території США. Кредитна картка необхідна для бронювання номера в готелі, оренди автомобіля і т.д. Єврочеки в США невідомі.
Ввозити в США готівкою, дорожніми чеками і розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати потрібно лише суми більше $ 10 000. Робиться це звичайно ще на борту літака, коли у формуляр вносяться відомості про персональні дані туриста, мету його приїзду, місце передбачуваного проживання в США. Пам'ятайте, що офіційні особи CШA, як і прості громадяни, в основному користуються безготівковими розрахунками, надзвичайно підозріло ставляться до власників великої готівки. Будьте готові, наприклад, до того, що в кафе або невеликому магазинчику у вас відмовляться прийняти 100 - або 50-доларові купюри. Вважається, що саме їх найчастіше підробляють фальшивомонетники. Можуть виникнути проблеми і з 2-х доларовою банкнотою. Випущена вона була до 200-річчя CШA обмеженим тиражем, і не всі американці знають її.

Магазини та покупки

Магазини в основному працюють з понеділка по суботу з 9:30 до 18:00, великі торгові центри - з 10:00 до 21:00, а в неділю - з 12 до 17:00. У більшості штатів всі покупки оподатковуються (5-12%), на цінниках вартість товару вказується без податку. Це ж правило відноситься і до послуг.У передсвяткові дні практично всі магазини влаштовують SALE - розпродажі, під час яких ціни значно знижуються (знижки порядку 25-50%). Влаштовуються і сезонні розпродажі.Купуючи що-небудь в приватних магазинах за готівку, ви можете сміливо торгуватися. Великі торгові центри називаються "MALL" і займають величезні площі.

Телефон

На вулицях всіх міст незчисленна кількість телефонів-автоматів - американці не уявляють свого життя без засобів комунікації. Всі кабінки, як правило, справні і мають свій номер, так що ваш співбесідник може вам передзвонити. Вартість розмови по місту в більшості штатів (перші 6 хвилин) - 25 центів, якщо Ви говорите довше, треба доплачувати за кожен відрізок часу 10-25 центів. Всім телефонним номерам в Америці передує код (area code). Код американської півкулі (CШA, Канада, Карибські острови) - 1, код Манхеттена (Нью-Йорк) - 212, Лос-Анджелеса - 213 чи 310, Чикаго - 312, Орландо - 407, Маямі Біч - 305, Сан-Франциско - 415, Вашингтон - 202 і т.п.
Якщо Ви телефонуєте за межі дії коду даної території (наприклад, з Майамі в Орландо), то слід набирати: 1-area code-номер. Всі номери в США семизначні. Міжнародні дзвінки здійснюються при наборі 011-національний код - код міста - номер абонента. Так, щоб подзвонити до Івано-Франківська потрібно набрати: 011-38-0342 - номер телефону. Для міжнародних дзвінків буде потрібно багато монет, зручніше і дешевше користуватися телефонними картками. Пластикові телефонні картки продаються за ціною 10 $, 20 $ і 50 $. Багато солідних компаній в США мають так званий безкоштовний номер, зателефонувавши за яким, клієнт не платить за розмову, такі номери починаються на 800 і 888.

Транспорт

Літак. З України до CШA добиратися доводиться літаком. В даний час багато великих українських та американських міст пов'язані авіарейсами, в тому числі і прямими. Незважаючи на те, що найкоротшим шляхом з Києва в США є переліт через Північний Льодовитий океан, більшість літаків літають через північну Атлантику, з посадкою в ірландському аеропорту Шеннон. При покупці авіаквитків слід мати на увазі, що крім звичайного, у всіх авіакомпаній існує маса пільгових тарифів для студентів, пенсіонерів, сімейних пар, на квитки "вихідного дня", квитки на чартерні рейси, вартість яких істотно нижче звичайних. При польотах на дальні відстані економія може складе значну суму. Майте на увазі - на рейсах авіакомпаній заборонено паління.
Автомобіль. Безумовно, найпоширеніший спосіб пересування в США — автомобіль. Для того, щоб взяти в оренду машину, необхідно мати при собі водійські права і бути старшим 21 року. Зазвичай оплата оренди здійснюється кредитною карткою.
Основні правила поведінки на дорозі: забороняється перевищувати швидкість, потрібно пропускати пішохода, що вступив на контрольований перехід, необхідно зупинятися за сигналом машин спеціального призначення (наприклад, пожежної), не можна тримати в салоні автомобіля відкриті пляшки зі спиртним. Недотримання одного з правил може коштувати вам прав. Оренда машини (зі страхівкою) на тиждень - від 120 $.
Таксі. Таксі зазвичай замовляють по телефону або беруть у готелі, його можна зупинити і рукою. У таких містах, як Нью-Йорк або Лос-Анджелес, через величезні відстані таксі може виявитися досить дорогим задоволенням. Система таксі добре розвинена в більшості великих американських міст. Знайти таксі зовсім не важко, зазвичай вони пофарбовані в жовтий колір. Американський таксист зобов'язаний мати ліцензію і лічильник в салоні. При розрахунку клієнтові обов'язково видадуть квитанцію. До рахунку прийнято додавати 10-15% чайових. Будь-який пасажир ліцензованого таксі автоматично застрахований від нещасного випадку на дорозі. Тому слід уникати користування послугами не ліцензованого, так званого джипсі-таксі. У таких машин зазвичай не буває лічильника і, звичайно, ніякої страхівки пасажирові не надається. Користуватися таксі не завжди зручно, тому що більшість американських водіїв таксі - недавні емігранти, які погано володіють англійською мовою.Часто виявляється, що турист краще знає місто, ніж сам таксист.
Громадський транспорт. Незважаючи на суцільну автомобілізацію, громадський транспорт в Америці знаходиться під пильною увагою муніципальної влади і в цілому залишає непогане враження. У великих містах громадський транспорт у більшості випадків складається з метро, автобусів і приміських електричок. Метрополітен в Америці користується поганою славою через високий рівень злочинності і бруду.Тим не менше, метро - це найшвидший і найзручніший спосіб внутрішньоміського сполучення. Мільйони американців щоденно користуються метро і умудряються не стати жертвою пограбування. Звичайно, слід дотримуватися певних запобіжних заходів: міцно тримати в руках сумки і особисті речі, не носити коштовностей, уникати неосвітлених і малолюдних вагонів, не відставати від основного натовпу пасажирів. Тих же застережних заходів необхідно вжити і в приміських електричках, які виконують значну частину внутрішньоміських пасажирських перевезень. Набагато чистіше і безпечніше в міських автобусах. Звичайно - це сучасні і комфортабельні автобуси з кондиціонером. Зрозуміло, вартість проїзду в громадському транспорті різна в різних містах, але різниця невелика. У більшості випадків вартість проїзду становить 1 долар 25 центів. Особливістю американського громадського транспорту є система трансферу. Разом із квитком, можна безкоштовно або за невелику доплату придбати transfert ticket.З ним можна зробити пересадку і доїхати до потрібного місця, не купуючи новий квиток. В окремих випадках, існують безкоштовні автобусні маршрути, і навіть станції метро або електричок, де посадка пасажирів здійснюється безкоштовно.

Харчування

Надзвичайно розвинена мережа ресторанів, закусочних, барів із самою різноманітною кухнею від традиційних американських гамбургерів, стейків і копчених реберець - до шедеврів французьких майстрів кухарського мистецтва. Американська кухня інтернаціональна: тут можна зустріти китайські, мексиканські, кубинські, російські ресторани, спробувати острівні і марокканські страви. Ціни та рівень обслуговування теж вельми різноманітні - від 2 $ в закусочній до 100 $ і вище (без напоїв) у кращих ресторанах Нью-Йорку.
При отриманні рахунку не забудьте про чайові (зазвичай це близько 15%), іноді цю суму ресторан сам включає у вартість обслуговування, тоді це буде відображено в рахунку. Можна прямо з номера готелю зробити замовлення в один з найближчих ресторанів або забрати з собою з ресторану страви, до яких ви не доторкнулися (при цьому вам принесуть так звану "Doggy Bag").
Досить дешеві заклади, організовані за типом "шведського столу", коли, сплативши "вхідний квиток", ви вибираєте будь-які страви без обмежень. Ця система поширена, зокрема, в Лас-Вегасі та Орландо. Не всі ресторани мають ліцензію на торгівлю алкогольними напоями, вживання спиртного взагалі в США дозволено тільки з 21 року. У багатьох ресторанах є зал для курців і для некурців, цей поділ суворо дотримується. Деякі готелі обладнують свої номери міні-кухнями, що дозволяє туристам значно економити, так як продукти в супермаркетах, а це зазвичай напівфабрикати, дуже дешеві.

Одяг

Одяг треба брати з собою по сезону. Але і влітку в Нью-Йорку одного літнього одягу буде недостатньо. У магазинах, музеях і інших громадських місцях встановлені кондиціонери. Краще мати з собою легкий джемпер, щоб не застудитися при різкій зміні температур на вулиці і в приміщенні.
Спиртні напої
В США діють досить суворі закони, що регулюють продаж спиртних напоїв. Але від штату до штату ці закони змінюються. У Нью-Йорку спиртне продають тільки в liquor stores, які мають ліцензію. У звичайному магазині ви купите тільки пиво.Особам до 21 року спиртні напої продавати заборонено. Якщо ви хочете замовити до столу келих вина (чарку горілки та ін.), переконайтеся в тому, що ресторан має ліцензію на торгівлю алкогольною продукцією, про що говорить напис "licensed".Скорочення BYOB на вивісці говорить про те, що в закладі спиртне не відпускається, але пляшку можна принести з собою (Bring Your Own Bottle), щоб випити за столом.
На вулиці алкогольні напої (у тому числі пиво) можна вживати лише в тому випадку, якщо Ви помістили пляшку в непрозорий пакет.

Туалети

Зазвичай туалети позначені покажчиком: Rest Room, Ladies 'Room або Men's Room. Туалети завжди і скрізь безкоштовні. Можете зайти в будь-яке кафе, готель, магазин.

Чайові

Американці, які працюють у сфері послуг, зазвичай мають зарплату, яка дорівнює мінімальній ставці оплати праці. Мається на увазі, що клієнт безпосередньо оплачує послуги обслуговуючого персоналу. Загальноприйняті розміри чайових в США становлять 15% від суми рахунку в ресторані. Чайові залишають на столику після оплати рахунку. Барменові платять по 50 центів за кожне замовлення. У готелі, при наданні різних послуг (виклик таксі, прибирання кімнати, замовлення таксі, чищення взуття, перенесення багажу) прийнято платити по одному-два долари. Таксист розраховує на 10% від суми рахунку. Багато іноземних туристів (і не тільки російські) не вважають себе зобов'язаними "давати на чай", тому американці, обслуговуючи іноземців, часто намагаються включити суму чайових в рахунок.


Категорія: Цікава інформація | Додав: Alla (04.10.2011) | Автор: Хвень Алла Адамівна E W
Переглядів: 7163 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2024